AS Otomatik Şanzıman Beyni

Uzman kalifiye personeli ile düzenli, başarılı, istikrarlı ve ciddi çalışmalar yaparak siz değerli müşterilerimize, kaliteli hizmetleri sunmayı sürdürmektedir.

Otomatik Şanzıman Servisi olarak verdiği bu kaliteli hizmetleriyle belli bir noktaya gelmiştir.

Servisimiz de otomatik şanzıman ile ilgili arızalar mümkün olan en az sürede tamir edilebilmesi için en yoğun tempo ile çalışıyoruz. Her marka binek ve ticari araçların otomatik şanzıman servis hizmetleri verilmektedir.
Vites kolu ve debriyaj pedalı ile arası olmayan şoförlerin tüm sorunlarının son bulduğu nokta.

Konunun aslına baktığınızda görünen kısmı, sürekli değiştirilmek zorunda kalınmayan vites ve olmayan debriyaj pedalı. Ancak işin derinlerine inildiğinde hiçte bu kadar basit değil tabiki. Tam anlamı ile mühendislik harikası olan otomatik vites en eski ve bilinen sistem olan; tork konvertörü, planet dişli sistemi, elektronik ve hidrolik kontrol ünitesinden oluşan otomatik şanzımanlara “klasik otomatik”denilmekte. Pek çok marka tarafından kullanılan bu şanzımanlar, genelde 4 ileri vites olup, dayanıklı yapıları, motor ile direkt metal bir bağlantı olmaması sayesinde motoru yıpratmamaları, yumuşak vites değişimleri ve geri kaydırmamaları ile sürücüsüne güven vermektedir.

Yeni nesil çok ileri (7-8 gibi) şanzımanlar, artık eski tiplerin geliştirilerek ve hafifletilerek yerini alması ile daha da iyi sürüş seçenekleri sunuyor. Özellikle elektronik kontrol sistemlerinin devreye girmesi, eski demir kollu ya da maşalı diye tabir edilen vites kolları yerine sinyal kolu şeklinde elektronik seçici kolların kullanılabilmesine imkan sağlamıştır.